MINI Cooper S Cabrio mit 178 PS, Vollausstattung, Head-Up Display, Harman/Kardon, inkl. verlängerter Werksgarantie, ...
| Body style | convertible |
| First registration date | 04.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'745 kg |
| Kerb weight | 1'461 kg |
| Car-Nr. | 3S20224 / NR. 67 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 48 Monate oder 200000 km MINI Tender Loving Care mit 4 Jahren oder 200'000 km Werksgarantie |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | brown |
| Mileage | 21'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 131 kW / 178 PS |
| Doors | 2 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 56'160 |
| Price | CHF 37'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.