Fahrzeug steht in unserer Hyundai-Filiale: Auto Neuenschwander, Bahnhofplatz 4, 4573 Lohn-Ammannsegg, Tel. 032 677 21 61
| Body style | Sedan |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'520 kg |
| Kerb weight | 2'095 kg |
| Type approval number | 1hc557 |
| Chassis Number (VIN) | KMHM541C8PA068999 |
| Warranty | 60 Monate Werksgarantie ohne Kilometerbegrenzung |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 100 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 239 kW / 325 PS |
| Doors | 4 |
| Energy efficiency | A |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 75'450 |
| Price | CHF 47'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.