Das Fahrzeug wurde komplett restauriert. Für mehr Infos bitte kontaktieren Sie uns.
| Body style | convertible |
| First registration date | 07.1980 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'500 kg |
| Kerb weight | 1'150 kg |
| Type approval number | 063745 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 174'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 150 kW / 204 PS |
| Doors | 2 |
| New price | CHF 53'850 |
| Price | CHF 75'555 |
Note: actual equipment may differ from that listed.