Rückfahrkamera, Anhängerkupplung, Totwinnkel- und Spurhalteassistent, Navi, Werksgarantie, etc.
| Body style | Wagon |
| First registration date | 12.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'196 kg |
| Kerb weight | 1'800 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1SL745 |
| Car-Nr. | 703836 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 48 Monate oder 100000 km Werksgarantie bis und mit 22.12.2026 / 100'000km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 27'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.2 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 136 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 54'060 |
| Price | CHF 31'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.