BMW Premium Selection 24 Monate Gebrauchtwagengarantie, 360° Fahrzeug Check mit dokumentierter Fahrzeuggeschichte.
Binelli Automobile AG Gebrauchtwagencenter
Silbernstrasse 16
Dietikon / ZH
Tel: 044 504 44 70
| Body style | convertible |
| First registration date | 05.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Gross vehicle weight | 1'745 kg |
| Kerb weight | 1'461 kg |
| Type approval number | 1MW218 |
| Car-Nr. | U-0000000542-034040 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 48 Monate oder 200000 km Herstellergarantie |
| Exterior colour | yellow |
| Interior colour | black |
| Mileage | 25'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 131 kW / 178 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 6.6 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 151 g/km |
| New price | CHF 53'060 |
| Price | CHF 35'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.