100% Elektro, Vollausstattung, Garantie auf Batterie 10 Jahre oder 1'000'000km,
| Body style | SUV |
| First registration date | 02.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'410 kg |
| Kerb weight | 1'990 kg |
| Type approval number | 1KB502 |
| Chassis Number (VIN) | KPT00A125RP004176 |
| Warranty | Werksgarantie 7 Jahre oder 150'000km |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | Beige |
| Interior colour | black |
| Mileage | 710 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 152 kW / 207 PS |
| Doors | 5 |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 50'790 |
| Price | CHF 39'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.