BENTLEY ZUG - Ihr exklusives Bentley Zentrum in Zug
| Body style | convertible |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'090 kg |
| Kerb weight | 2'745 kg |
| Type approval number | 1BA313 |
| Car-Nr. | 607786 |
| Cubic capacity | 3'996 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 36 Monate |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | white |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 575 kW / 782 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 1.4 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 33 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 85 km |
| New price | CHF 386'345 |
| Price | CHF 367'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.