7-Plätzer, CH-Fahrzeug, inkl. 3 Jahre Garantie, Rückfahrkamera, Navi, etc...
| Body style | Van |
| First registration date | 09.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'545 kg |
| Kerb weight | 1'947 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Chassis Number (VIN) | WF0JXXWPCHPD50407 |
| Cubic capacity | 2'488 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Ford Herstellergarantie |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 24'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 09.2023 |
| Euro norm | euro-6d |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 61'650 |
| Price | CHF 37'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.