VOITURE CH, BON ETAT GENERAL, CLIMATRONIC, TEMPOMAT, PARKTRONIC, RADIO BLUETOOTH, AIR-BAGS, EXPERTISE DU JOUR, GARANTIE 12 M.
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 08.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'600 kg |
| Kerb weight | 1'225 kg |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km QUALITY1 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 75'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 135 kW / 184 PS |
| Doors | 3 |
| Fuel consumption | 7.3 / 5 / 5.8 |
| CO2 emissions | 136 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 30'300 |
| Price | CHF 8'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.