SCHWEIZER AUTOMOBILES SA / OG Automobiles SA
Route Industrielle 12
Aigle / VD
Tel: 021 502 10 85
| Body style | SUV |
| First registration date | 06.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'830 kg |
| Kerb weight | 2'225 kg |
| Trailer load braked | 2'700 kg |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 230'200 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 280 kW / 381 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.8 / 6.8 / 7.5 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 199 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 109'500 |
| Price | CHF 15'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.