JUSQU'À 82 KM D'AUTONOMIE TOUT ÉLECTRIQUE | FAIBLE CONSOMMATION | GARANTIE 07.2027 OU 100'000 KM
Honda Automobiles Genève-Vernier
Route du Nant-d'Avril 50
Vernier / Genève / GE
Tel: 022 341 00 77
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'430 kg |
| Kerb weight | 1'991 kg |
| Trailer load braked | 750 kg |
| Type approval number | 1HA627 |
| Car-Nr. | 503333 |
| Cubic capacity | 1'993 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 15'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 135 kW / 149 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 0.8 |
| Energy efficiency | B |
| CO2 emissions | 18 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 63'470 |
| Price | CHF 46'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.