Mercedes-Benz Automobil AG, Aegerten | Merbag
Alte Bernstrasse 34
Aegerten / BE
Tel: 032 516 25 73
| Body style | Minibus |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'050 kg |
| Kerb weight | 2'730 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Car-Nr. | 003066642000 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 22'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 4 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 73'621 |
| Price | CHF 47'150 |
Note: actual equipment may differ from that listed.