Bei kauf frisch ab MFK und Service
| Body style | Sedan |
| First registration date | 12.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'020 kg |
| Kerb weight | 825 kg |
| Type approval number | 1SF278 |
| Chassis Number (VIN) | WME 451 334 1K75 6130 |
| Cubic capacity | 999 cc |
| Cylinders | 3 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 85'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 45 kW / 61 PS |
| Doors | 3 |
| Fuel consumption | 4.5 / 3.9 / 4.2 |
| Energy efficiency | C |
| CO2 emissions | 97 g/km |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 6'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.