Ab Platz für Export oder Teile, Klimaautomatik, diverse Gebrauchsspuren (siehe Fotos), Heckscheibe defekt.
| Body style | Sedan |
| First registration date | 03.2004 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'835 kg |
| Kerb weight | 1'600 kg |
| Trailer load braked | 1'400 kg |
| Type approval number | 1ac186 |
| Car-Nr. | 136.941.422 |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 209'300 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 3 |
| Fuel consumption | 10.1 / 5.8 / 7.4 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 178 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 35'620 |
| Price | CHF 1'100 |
Note: actual equipment may differ from that listed.