** Wunderschönes, gepflegtes BMW Cabriolet mit sattem Klang **
| Body style | convertible |
| First registration date | 04.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'480 kg |
| Kerb weight | 2'127 kg |
| Type approval number | 1BY629 |
| Car-Nr. | WBA31AU010CJ75329 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 24 Monate oder 60000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 21'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 250 kW / 341 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 6.2 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 162 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 101'230 |
| Price | CHF 51'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.