Garage de lÉtoile Roxotz Peugeot Citroën DS Opel Leapmotor Mercedes Occasions toutes marques, sélectionnées, révisées et garantiesAchetez en toute confiance, roulez lesprit libre.
Garage de l'Etoile ROX'OTZ SA
Rue Fritz-Courvoisier 54
La Chaux-de-Fonds / NE
Tel: 032 967 77 77
| Body style | Minibus |
| First registration date | 01.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'500 kg |
| Kerb weight | 2'160 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Type approval number | 3CF981 |
| Cubic capacity | 2'184 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 5'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 132 kW / 180 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 13.5 |
| CO2 emissions | 355 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 70'795 |
| Price | CHF 48'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.