Grösstes Lagersortiment an IONIQ 5 CH-weit - Jetzt 30% Lagerrabatt* - 5 J. Werksgarantie, km-unbegrenzt
| Body style | Sedan |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'560 kg |
| Kerb weight | 2'200 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Type approval number | 1HC552 |
| Warranty | 60 Monate |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 239 kW / 325 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | C |
| Electric range | 481 km |
| Battery capacity | 77.4 kWh |
| New price | CHF 70'900 |
| Price | CHF 51'240 |
Note: actual equipment may differ from that listed.