Gratis Service 10 Jahre oder bei max. 100000 KM. Melden sie sich bei Tobi Markstahler.
| Body style | Sedan |
| First registration date | 04.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'580 kg |
| Kerb weight | 1'955 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Type approval number | 1bk637 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 87'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 195 kW / 265 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 7.5 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 196 g/km |
| Euro norm | euro-6c |
| New price | CHF 159'030 |
| Price | CHF 39'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.