100% BENZIN! Ein Alfa aus Italien der den Umweg über Kanada machen mußte.
Zollgarage Neuhausen GmbH
Zollstrasse 101
Neuhausen am Rheinfall / SH
Tel: 052 672 34 00
Tel: 079 7060959
| Body style | SUV |
| First registration date | 02.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'250 kg |
| Kerb weight | 1'850 kg |
| Chassis Number (VIN) | 4499936 |
| Cubic capacity | 1'995 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Mt ZOLLGARAGE Inkl. 12Mt TCS Pannendienst und Rechtschutz |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 5'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 200 kW |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.8 |
| CO2 emissions | 231 g/km |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 49'850 |
Note: actual equipment may differ from that listed.