bereit für den nächsten Urlaub, Ihr Hotelzimmer auf Rädern
| Body style | Minivan |
| First registration date | 02.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 3'080 kg |
| Kerb weight | 2'699 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Type approval number | 1VQ662 |
| Car-Nr. | 781D10407841 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km 36 Monate Neuwagengarantie ab Datum der 1. Immatrikulation |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 17'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 8.3 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 219 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 92'895 |
| Price | CHF 76'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.