gepfleger T6.1 California Ocean, Topausstattung mit Tieferlegung und Winterbereifung
| Body style | Minivan |
| First registration date | 08.2022 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 3'080 kg |
| Kerb weight | 2'683 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Type approval number | 1vs441 |
| Car-Nr. | P.S. Vorführwagen 55380733 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 40'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 8.1 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 211 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 63'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.