Team VW NF, AMAG Zug, 041 748 57 12, Für Besichtigung bitte Termin vereinbaren.
| Body style | Van |
| First registration date | 02.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'080 kg |
| Kerb weight | 2'195 kg |
| Car-Nr. | 793989 MA Wirth |
| Cubic capacity | 1'395 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 17'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 160 kW / 217 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 02.2024 |
| Energy efficiency | C |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 48 km |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 70'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.