Garage de lÉtoile Roxotz Peugeot Citroën DS Opel Leapmotor Mercedes Occasions toutes marques, sélectionnées, révisées et garanties Achetez en toute confiance, roulez lesprit libre.
Garage de l'Etoile ROX'OTZ SA
Rue Fritz-Courvoisier 54
La Chaux-de-Fonds / NE
Tel: 032 967 77 77
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 02.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 1'475 kg |
| Kerb weight | 1'250 kg |
| Type approval number | 1LE702 |
| Warranty | 60 Monate oder 200000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 5'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 70 kW / 95 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | B |
| Electric range | 265 km |
| Battery capacity | 37.3 kWh |
| New price | CHF 16'990 |
| Price | CHF 12'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.