| Body style | Coupe |
| First registration date | 08.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'245 kg |
| Kerb weight | 1'912 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Cubic capacity | 2'998 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 77'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 275 kW / 374 PS |
| Doors | 2 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 84'800 |
| Price | CHF 44'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.