1.99 Leasing Aktion / Blu Royale FUORISERIE / Greige FUORISERIE / Free Service bis 3 Jahre od. 45000km
| Body style | SUV |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'780 kg |
| Kerb weight | 2'367 kg |
| Trailer load braked | 2'700 kg |
| Type approval number | 1MA328 |
| Cubic capacity | 2'979 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 36 Monate oder 200000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 100 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 390 kW / 531 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 11.2 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 254 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 155'000 |
| Price | CHF 158'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.