Saphirschwarz / Driving Assistant / Parking Assistant Professional / Sitzverstellung, elektrisch, mit Memory
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'535 kg |
| Kerb weight | 1'965 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Car-Nr. | WBA11GR0009Y63953 |
| Cubic capacity | 1'995 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 10 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 145 kW / 197 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 82'660 |
| Price | CHF 71'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.