Top Fahrzeug
Auto La Torre GmbH
Aeuliloeserweg 11
Haldenstein / GR
Tel: 081 511 06 75
Tel: 079 284 63 53
| Body style | Coupe |
| First registration date | 08.2009 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'800 kg |
| Kerb weight | 1'495 kg |
| Type approval number | 1LA532 |
| Cubic capacity | 4'961 cc |
| Cylinders | 10 |
| Exterior colour | yellow |
| Interior colour | black |
| Mileage | 47'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 390 kW / 530 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 17 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 400 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| Price | CHF 119'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.