Jetzt 1.99 Leasing - Top Ausstattung - Two tone - 5 J. Werksgarantie, km-unbegrenzt
| Body style | Hatchback |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 4 |
| Kerb weight | 1'120 kg |
| Trailer load braked | 310 kg |
| Cubic capacity | 998 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 60 Monate |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 66 kW / 90 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | D |
| Euro norm | euro-6e |
| Price | CHF 25'300 |
Note: actual equipment may differ from that listed.