Topausstattung - 8-fach bereift Pneu - wenig km - sehr gepflegt
| Body style | Sedan |
| First registration date | 02.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'855 kg |
| Kerb weight | 1'495 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Cubic capacity | 1'498 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | black |
| Mileage | 39'844 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.4 / 4.4 / 5.1 |
| CO2 emissions | 117 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 40'850 |
| Price | CHF 32'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.