AHK, ab MFK
| Body style | SUV |
| First registration date | 05.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'215 kg |
| Kerb weight | 1'730 kg |
| Type approval number | 1AD634 |
| Chassis Number (VIN) | WUAZZZ8U9FR900430 |
| Cubic capacity | 2'480 cc |
| Cylinders | 5 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 111'100 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 250 kW / 340 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 12.2025 |
| Fuel consumption | 11 / 6 / 8 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 198 g/km |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 21'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.