Ab MFK 05.24
| Body style | Sedan |
| First registration date | 03.2000 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 4 |
| Gross vehicle weight | 1'480 kg |
| Kerb weight | 1'025 kg |
| Type approval number | 1PA261 |
| Chassis Number (VIN) | VF32AKFXP40817035 |
| Cubic capacity | 1'360 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 174'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 55 kW / 75 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 10 / 5.6 / 7.2 |
| CO2 emissions | 168 g/km |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 3'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.