***Netter Bulli T3***9 Plätzer***läuft sehr gut***
| Body style | Van |
| First registration date | 02.1988 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 9 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'510 kg |
| Kerb weight | 1'590 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Type approval number | 1v6049 |
| Cubic capacity | 2'109 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | Burgundy |
| Interior colour | black |
| Mileage | 499'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 65 kW / 88 PS |
| Doors | 4 |
| Energy efficiency | B |
| Euro norm | euro-1 |
| New price | CHF 31'250 |
| Price | CHF 2'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.