**Angebot inkl. allen gültigen Aktionen und Kleinflotten Rabatt**
Mercedes-Benz Automobil AG, Nutzfahrzeug-Zentrum Schlieren | Merbag
Goldschlägistrasse 19
Schlieren / ZH
Tel: 044 546 80 99
| Body style | Minibus |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'230 kg |
| Kerb weight | 1'734 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Car-Nr. | 233474131000 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 90 kW / 122 PS |
| Doors | 4 |
| Battery capacity | 45.0 kWh |
| New price | CHF 50'522 |
| Price | CHF 24'200 |
Note: actual equipment may differ from that listed.