Expertise du jour + Service + Garantie 12 mois. Leasing ou financement possible. Frisch Ab MFK + 12 Monate Garantie.
| Body style | Sedan |
| First registration date | 12.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'870 kg |
| Kerb weight | 1'538 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Type approval number | 1mh429 |
| Cubic capacity | 1'333 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | brown |
| Mileage | 130'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 120 kW / 163 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.3 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 165 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 42'950 |
| Price | CHF 15'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.