**Angebot inkl. allen gültigen Aktionen und Kleinflotten Rabatt**
Mercedes-Benz Automobil AG, Nutzfahrzeug-Zentrum Schlieren | Merbag
Goldschlägistrasse 19
Schlieren / ZH
Tel: 044 546 80 99
| Body style | Minibus |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'800 kg |
| Kerb weight | 1'938 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Car-Nr. | 233473139000 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | black |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 75 kW / 102 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 8.3 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 218 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 50'132 |
| Price | CHF 39'100 |
Note: actual equipment may differ from that listed.