cuir -toit panoramique
| Body style | SUV |
| First registration date | 02.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'540 kg |
| Kerb weight | 1'884 kg |
| Type approval number | 1lc760 |
| Chassis Number (VIN) | SALYA2BV6JA743058 |
| Cubic capacity | 2'995 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | quality1 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | white |
| Mileage | 187'250 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 280 kW / 380 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 12 / 7 / 9 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 214 g/km |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 29'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.