* TIEFSTPREISGARANTIE * Ru00fcckfahrkamera * PDC * Apple Carplay * elektrische Sitze * DC-Lader * uvm. *
ah Auto AG
Kapplerstrasse 113
Ebnat-Kappel / SG
Tel: 071 444 06 22
Tel: 078 889 74 11
| Body style | Pickup |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Kerb weight | 2'375 kg |
| Trailer load braked | 1'000 kg |
| Warranty | 60 Monate oder 100000 km 5 Jahre / 100'000km ab Abmeldung |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 20 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 130 kW / 177 PS |
| Doors | 4 |
| Energy efficiency | E |
| Electric range | 329 km |
| Battery capacity | 89.0 kWh |
| New price | CHF 60'806 |
| Price | CHF 24'600 |
Note: actual equipment may differ from that listed.