Alternative-Cars SA
Avenue de Grandson 72-76B
Yverdon-les-Bains / VD
Tel: 024 445 53 63
| Body style | Sedan |
| First registration date | 05.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'410 kg |
| Kerb weight | 2'061 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1HC558 |
| Warranty | 60 Monate |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 8'300 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 168 kW / 229 PS |
| Doors | 4 |
| Energy efficiency | A |
| Electric range | 614 km |
| Battery capacity | 77.4 kWh |
| New price | CHF 67'900 |
| Price | CHF 43'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.