Mercedes-Benz Automobil AG, Aegerten | Merbag
Alte Bernstrasse 34
Aegerten / BE
Tel: 032 516 25 73
| Body style | Van |
| First registration date | 04.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'390 kg |
| Kerb weight | 1'933 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Car-Nr. | 003066529000 |
| Warranty | 48 Monate oder 120000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 6'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 90 kW / 123 PS |
| Doors | 5 |
| Battery capacity | 45.0 kWh |
| New price | CHF 61'617 |
| Price | CHF 37'350 |
Note: actual equipment may differ from that listed.