Jetzt mit 0.99% Leasing - Top Ausstattung - Two tone - Sportlicher Look - 5 J. Werksgarantie, km-unbegrenzt
| Body style | SUV |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'200 kg |
| Kerb weight | 1'870 kg |
| Trailer load braked | 750 kg |
| Type approval number | 1HC575 |
| Warranty | 60 Monate |
| Exterior colour | Green |
| Interior colour | black |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 160 kW / 217 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | B |
| Electric range | 454 km |
| Battery capacity | 65.4 kWh |
| Price | CHF 49'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.