FZ. aus 1. Hand, geringe Laufleistung, viel Zubehör.
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'900 kg |
| Kerb weight | 2'431 kg |
| Trailer load braked | 2'700 kg |
| Type approval number | 1MA189 |
| Cubic capacity | 2'987 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | brown |
| Mileage | 48'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 202 kW / 275 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.2 / 6.6 / 7.2 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 189 g/km |
| Euro norm | euro-6c |
| Price | CHF 39'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.