| Body style | convertible |
| First registration date | 09.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 1'795 kg |
| Kerb weight | 1'612 kg |
| Cubic capacity | 1'991 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 6'774 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 135 kW / 184 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 8.7 / 5.9 / 6.9 |
| CO2 emissions | 158 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 36'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.