| Body style | Minivan |
| First registration date | 12.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 3'100 kg |
| Kerb weight | 2'440 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Type approval number | 1MG819 |
| Cubic capacity | 2'143 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 54'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 7.1 / 5.7 / 6.2 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 164 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 57'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.