CH-Fahrzeug aus 1.Hand, Frisch ab Schmohl-Bentley Service, neu Pirelli Bereift, Frisch ab MFK..
| Body style | Coupe |
| First registration date | 07.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'715 kg |
| Kerb weight | 2'406 kg |
| Type approval number | 1BA248 |
| Cubic capacity | 5'950 cc |
| Cylinders | 12 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 73'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 467 kW / 635 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 12.2 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 278 g/km |
| Euro norm | euro-6c |
| New price | CHF 366'485 |
| Price | CHF 199'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.