IHR 4x4 PARTNER IN GRAUBÜNDEN
Auto La Torre GmbH
Aeuliloeserweg 11
Haldenstein / GR
Tel: 081 511 06 75
Tel: 079 284 63 53
| Body style | SUV |
| First registration date | 05.1999 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 8 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'510 kg |
| Kerb weight | 2'175 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 3TA336 |
| Cubic capacity | 4'164 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 144'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 96 kW / 130 PS |
| Doors | 3 |
| Euro norm | euro-2 |
| Price | CHF 39'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.