Pack Techno Nav, 2ème porte latérale vitrée, Moduwork, Hayon avec vitre chauffante, Chauffage additionnel Webasto, attelage.
| Body style | Minibus |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'795 kg |
| Kerb weight | 1'952 kg |
| Trailer load braked | 1'400 kg |
| Cubic capacity | 1'997 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 10 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 106 kW / 145 PS |
| Doors | 4 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 50'969 |
| Price | CHF 42'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.