Top Ausstattung, R-Line, 8x Bereift Alu 20", 4 Motion, wenig km.
| Body style | SUV |
| First registration date | 11.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'330 kg |
| Kerb weight | 1'967 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Type approval number | 1VF754 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 62'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.8 / 5.1 / 5.7 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 149 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 36'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.