CH-Fahrzeug aus 1.Hand, McLaren Werksgarantie, Frisch ab McLaren Service, Liftsystem, Sportauspuff, Kamera, Stealth Paket..
| Body style | Coupe |
| First registration date | 04.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'691 kg |
| Kerb weight | 1'541 kg |
| Type approval number | 1MP623 |
| Cubic capacity | 3'994 cc |
| Cylinders | 8 |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 12'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 530 kW / 720 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 16.5 / 7.4 / 10.7 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 249 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 364'855 |
| Price | CHF 259'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.