Verkauf für Kunden läuft auf 3 Zylinder
| Body style | Wagon |
| First registration date | 03.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'060 kg |
| Kerb weight | 1'589 kg |
| Type approval number | X |
| Chassis Number (VIN) | WAUZZZ8KXFA104308 |
| Cubic capacity | 1'798 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | keine |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 33'652 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 88 kW |
| Doors | 5 |
| Price | CHF 3'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.