Neupreis. Fr.104'169.-
| Body style | SUV |
| First registration date | 10.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'460 kg |
| Kerb weight | 2'031 kg |
| Trailer load braked | 2'170 kg |
| Type approval number | 1MH491 |
| Cubic capacity | 2'996 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 94'300 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 270 kW / 367 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 11.4 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 258 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 104'169 |
| Price | CHF 39'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.